Nøtterøy/Teie - Særegen og innholdsrik enebolig med mange muligheter i svært attraktivt område på Teie
Innhold
1. etasje inneholder: Entrè, gang, bad med w.c., dusjkabinett og servant, soverom, kjøkken, spisestue med parafinbrenner, romslig stue med utgang til usjenert solrik terrasse med ettermiddags og kveldssol, stue med utgang til hage med morgen og formiddagssol.
2. etasje inneholder: Gang, bad med w.c., dusjkabinett og søylevask, gang, 3 soverom - 1 med fransk balkong.
Kjelleretasjen inneholder: Gang, 2 disponible rom, vaskerom, badstue, diverse boder.
Delvis gulvet lagringsloft.
Frittliggende enkel garasje.
Standard
Særegen og innholdsrik eiendom med enebolig som er opprinnelig oppført i 1952, men vesentlig oppgradert, samt påbygget i 1998.
I tillegg til påbygget er opprinnelig bolig blant annet oppgradert med nytt yttertak, renner, nedløp og beslag, nytt kjøkken med integrert komfyr og steketopp, oppgradert elektrisk anlegg i 1998, oppussede bad i 1998 og 2011, renovert pipe i 2005. Ellers er innvendige overflater tatt fra 1998 og senere.
Påbygget kjennetegnes av store vindusflater som slipper inn rikelig med lys og ekstra gode takhøyder som gir en flott romfølelse!
Gulvflater er for det vesentligste belagt med parkett, fliser og furugulv. Panel, malt panel og tapet på vegger.
Flott særegen bolig på stor tomt i attraktivt område som bør sees!
Oppvarming
1. etg.: Parabinbrenner med dagtank i spisesuen. Peisovn i hovedstuen. Varmekabler i entrè og stuen som har utgang til hagen.
2. etg.: Varmekabler på bad.
Kjelleretg.: Varmekabler i gang og 2 disponible rom.
Beliggenhet
Eiendommen ligger svært barnevennlig til i meget populært og veletablert område på Teie. Barnehage, barneskole, nye Teigar ungdomsskole, flott idrettanlegg og Teieskogen med flotte turstier og friarealer i umiddelbar nærhet. Ellers kort vei til Teie torv med senstrumsfasiliteter som dagligvare, bank, lege, diverse forretninger m.m. Ellers kort vei ned til Tønsberg.
Adkomst
Fra Tønsberg kjører man over Kanalbroen til Nøtterøy, holder til høyre og følger Kirkeveien ett lite stykke. Ta så til høyre inn Kolbergveien og deretter andre vei til høyre som er Fjellveien. Ta så Damveien som er første vei til venstre, følg Damveien og eiendommen ligger så på venstre hånd.
Tomten
Solrik stor hage og naturtomt opparbeidet med gressplen, diverse prydbusker, blomster etc. Usjenert og koselig hage, samt terrasse som er delvis overbygget og med utepeis mot sør vest.
Diverse
Kun integrerte hvitevarer medfølger.
Det er tegnet eierskifteforsikring i forbindelse med salget.
Energimerking:
Selger er ansvarlig for at boligen har en energiattest. Se vedlagte attest.