Mål, Haugesund - Brann 2-1
Djurdjic, (83)

Spissduo avgjorde

Haugesund (ANB-NTB): Lørdag scoret det giftige spissparet Alexander Søderlund og Nikola Djurdjic hvert sitt mål da Brann ble slått 2-1 i eliteserien fotball menn. Se målene her!

Publisert 21.04.2012 kl 20:25 Oppdatert 22.04.2012 kl 21:36

Tips en venn på e-post:

Seiersmålet kom sju minutter før full tid. Serberen Djurdjic plukket opp en avslutning som ble stoppet på streken, og han satte returen sikkert i mål.

– Jeg er lettet og glad. Vi hadde marginene på vår side. Det var veldig viktig å ta tre poeng. Det var mye nervøst spill, men dette letter på trykket og gir oss selvtillit før kampen mot Viking, sa FKH-trener Jostein Grindhaug til NTB.

Brann har tapt fire av fem seriekamper denne sesongen. Sportsklubben har fått en svak start på sesongen.

– Jeg er veldig skuffet. Det er surt å tape en så jevn kamp helt mot slutten. Vi hadde virkelig trengt poengene. Jeg håper vi tar mer poeng i de neste fem kampene, sa Branns trener Rune Skarsfjord.

Mannen som sørget for skuddet som ble stoppet på streken var Martin Enge Haukås. Haukås var den tredje som fikk sjansen på Haugesunds høyrekant av trener Jostein Grindhaug denne sesongen, og det er godt mulig at han får flere sjanser.

Haukås var også mannen bak innlegget som førte Haugesund i ledelsen 34 minutter ut i 1. omgang. Han sendte i vei et følsomt innlegg med yttersiden av høyrefoten, og Alexander Søderlund headet den elegant i mål fra rundt 13-14 meters hold.

Målet var Søderlunds fjerde for sesongen, og han er dermed toppscorer i årets eliteserie.

Søderlund slo igjennom i eliteserien sist sesong, og han fikk også sjansen av Egil Olsen på landslaget i vinter. Fortsetter 24-åringen på dette viset kan det bli flere opptredener med flagget på brystet.

Brann fikk sin utligning til 1-1 like før pause, og den scoringen var kampens peneste. Amin Askar slo et presist innlegg fra høyre, og på bakerste stolpe steg Kim Ojo til være og headet ballen knallsterkt i mål over Branns gode keeper Piotr Leciejewski.

Haugesund var det beste laget etter pause, og det var ikke ufortjent at de vant på hjemmebane. Seieren til Haugesund over Brann var lagets aller første i eliteseriesammenheng.

Haugesund tok sin annen trepoenger for sesongen og plasserte seg på fjerdeplass i serien.

Brann hadde en stor sjanse til å utligne på overtid, men avslutningen ble pent plukket opp av Per Morten Kristiansen i Haugesund-buret. Brann måtte reise hjem til Bergen med tap og er plassert som 13 på tabellen etter fem spilte kamper. De kan komme under nedrykksstreken etter søndagens kamper.

Branns Hassan El Fakiri pådro seg et mulig armbrudd tidlig i 2. omgang og måtte ut av banen.

– Fakiri skal til røntgen for å sjekke om det er brudd. (ANB-NTB)

Mål, Haugesund - Brann 1-0
Søderlund, (34)
Mål, Haugesund - Brann 1-1
Ojo, (41)

Omtalte lag og spillere



lørdag

21

april

Haugesund - Brann 2 - 1

Tippeligaen 2012 - lørdag 21. april kl 18:00, Haugesund Stadion

Les kampreferat

På forsiden nå


...

Krusehuset bare skrot

Nyheter Det som skulle blitt ei ny kirkestue ved å plukke ned tømmerstokk for tømmerstokk ser mest ut til å være skrot. Les mer

...

Vil synliggjøre Kleivbrottet

Nyheter De næringsdrivende på Kleivbrottet ønsker å synliggjøre at det faktisk er 19 bedrifter mellom byen og fjellet, og få tilbake noe av engasjementet som preget området for noen år siden. Les mer

Tre tyverier fra eldre på én ettermiddag

Nyheter Eldre mennesker ble fralurt verdigjenstander tre ulike steder i Vestfold tirsdag ettermiddag. Ved alle tilfellene skal to utenlandske kvinner stå bak. Les mer

Redaksjonen

Daglig leder/Ansvarlig redaktør: Ingunn Larsen

Kontakt

Besøksadresse: Langgt. 34
Jarlsberg, postboks 303, 3081 HOLMESTRAND
Telefon: 33 09 90 00
Telefaks: 33 09 90 10

E-Post

Redaksjonen: Redaksjonen
Annonseavdelingen: Annonser

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.