Tap av serieledelsen og mesterligaexit i løpet av fem dager. Stemningen i Milan er tung etter en svak påske.
Serie A-ledelsen ble gitt bort til Juventus da Fiorentina overraskende vant 2-1 på San Siro lørdag. Tidligere i påsken ble Barcelona for sterk i mesterligaens kvartfinale.
Milan kan ta tilbake førsteplassen på tabellen med seier borte mot Chievo tirsdag, for serieleder Juventus møte Lazio først onsdag. Ett poeng skiller lagene.
– Det er for mye negativitet blant oss nå, men ingenting er tapt. Det blir feil å si at Juventus er uslåelig og vil sikre seriemesterskapet. Det er lenge igjen, sier Milan-trener Massimiliano Allegri.
Hans Milan var på stø kurs mot det italienske seriemesterskapet, men har hanglet de siste kampene. Heller ikke Catania ble slått. Nå er laget plutselig på etterskudd i gullkampen.
– Kritikken hagler, men vi har fortsatt en stor sjanse til å bli seriemester. Det er sju kamper igjen, og dersom Juventus hadde en god mulighet da de lå to poeng bak oss så har vi det samme nå som vi er ett poeng bak, sier Allegri.
Juventus ble fratatt seriegullene i 2005 og 2006 på grunn av kampfiksing. Nå sikter «nye» Juve mot Lo Scudetto. Antonio Contes mannskap har vunnet fire strake kamper uten å slippe inn mål. Det står i sterk kontrast til tidligere i vår da klubben spilte uavgjort i seks av sju kamper.
Med seirene mot Fiorentina (5-0) og Inter (2-0) kom selvtilliten tilbake. Andrea Pirlo imponerer som playmaker på Contes Juventus. Pirlo kom til Torino-klubben sist sommer. Han ble hentet fra nettopp Milan. Balleleganten er overrasket over at de rødsvarte rotet bort luken de hadde.
– Vi forventet ikke dette av dem. De har vært i førersetet lenge, men et steg feil og alt kan gå i stykker, sier Pirlo. (ANB-NTB)
lørdag
07
april
Milan - Fiorentina 1 - 2
Serie A 2011-2012 - lørdag 7. april kl 15:00, San Siro