Oslo (ANB): TV2-reporter Tuva Raanes og TV2 anmelder et høyreekstremt nettsted som urettmessig henger Raanes ut som kjæresten til den terrorsiktede 29-åringen.
Kampstart om:
| Publisert 25.09.2006 kl 00:22 Oppdatert 25.09.2006 kl 00:25 |
Flere kvinnelige TV2-reportere har mottatt trusler og sjikaner de siste dagene etter at det ble kjent at politiet mener en kvinnelig TV2-reporter er kjæresten til den hovedmistenkte i terrorsaken.
Nå har Tuva Raanes og TV2 anmeldt et høyreekstremt nettsted som har trykket et bilde av reporteren med tittelen «Tuva Raanes, landssvikets ansikt i 2006».
– Nettsiden er av en sånn karakter at vi fant grunn for å koble inn politiet, forteller konserndirektør Rune Indrøy i TV2 til VG Nett.
Han understreker at Raanes ikke har noen tilknytning til saken, verken privat eller som reporter.
TV 2 vurderer sikkerhetstiltak for de kvinnelige reporterne i kanalen, etter at flere har mottatt trusler og sjikaner de siste dagene.
Tekstmeldinger mellom en TV 2-reporter og en 29 år gammel norsk-pakistaner er lagt frem blant politiets bevismateriale i terrorsaken, der 29-åringen står tiltalt for å ha planlagt å sprenge den amerikanske og israelske ambassaden i luften og for å ha skutt mot en synagoge forrige helg. (ANB)
Statsråd Karl Eirik Schjøtt-Pedersen, som i sommerukene har vært mer synlig i offentligheten enn siden han ble utnevnt i fjor høst, skyter i et intervju med Dagens Næringsliv ned alle framstøt om å bruke offentlig privat samarbeid (ops) til å finansiere store utbyggingsprosjekter.
Les kommentaren her
Strand Craft 122 kommer med en egen sportsbil, parkert i båtens garasje.
Se alle bildene
Mercedes-AMG fant den perfekte plassen til å vise fram SLS AMG E-Cell, den kommende elektriske supersportsbilen.
Se bildene her